Promyczki domowe! Które zwierzę powinnam wybrać?

Jest na świecie taka grupa ludzi, która uwielbia zwierzęta, ale niestety również ta, która się w ogóle z nimi nie liczy. Większość społeczeństwa nad tym ubolewa, co nie jest niczym dziwnym, a wręcz normalnym, gdyż są one bardzo oddane człowiekowi. Ofiarują nam dużo miłości, szczęścia, dostarczając pozytywnych endorfin. Co prawda, może się wydawać, że domownicy preferują psy, gdyż częściej o nich słyszymy i widzimy, ale to niekoniecznie równa się z tym, że koty są rzadszym wyborem. Dlaczego? To bardzo proste, zazwyczaj z kotem nie wychodzimy na spacery, jednakże z psem już tak, ponieważ tego wymaga i wręcz je uwielbia. Jest to taki obowiązek, który kojarzy się z nimi najczęściej, w przypadku ich wzajemnej więzi, jest nieco silniejsza od tej kociej, nie bez powodu nazywamy go najlepszym przyjacielem. Jak dobrać pod siebie pupila? Czym się kierować?

Towarzysz, przy którym na pewno nie będziesz się nudzić!

Może się to na początku wydawać dla niektórych proste, ale zanim się podejmiemy takich kroków tzn. adopcji psa, kota, lub przygarnięcia ich od osoby prywatnej, należy rozważyć parę opcji. Zaliczamy do nich:
– świadomość tego, że pies wymaga dużo uwagi, ponieważ należy z nim wychodzić codziennie parę razy na krótki spacer (wcześnie rano, przed snem, w miarę możliwości nawet częściej). Potrzebują nie tylko załatwić sprawy fizjologiczne, ale również zabawy, która jest niezbędna do nawiązania dobrego kontaktu z naszym pupilem,
– zorientowanie się, czy posiadamy odpowiednią ilość miejsca w domu, a w tym na różne akcesoria (siedzisko dla psa do spania, odpoczynku, sama przestrzeń osobista po to, aby poczuł się komfortowo i bezpiecznie, miejsca na zabawki itp.)
– Zadawanie sobie pytania, czy wiemy na co się piszemy, w związku z tym: należy poczuć za niego odpowiedzialność, ponieważ nie jest to tylko zwierzę, ale nasz członek rodziny, który będzie z nami przez lata. W związku z tym należy się liczyć z ewentualnymi wydatkami, z odpowiednią opieką, z pogłębieniem wiedzy na temat psów, czy też innych pupili.
– Posiadanie środków na karmę, zabawki, weterynarza itp. Bez nich, lepiej nie decydować się na przyjmowanie go do naszego lokum, ponieważ są to podstawy, które powinien mieć każdy przyjaciel człowieka.
– Zwiększenie wiedzy na ich temat za pomocą różnych książek poradnikowych, programów, sprawdzonych stron internetowych, a nawet podjęcie rozmowy z osobą, która posiada psa, czy kota. Najlepiej to zrobić przed jego wizytą, aby uświadomić sobie, jak mniej więcej przygotować się na ich obecność, oraz z czym się liczyć. Przynajmniej po to, aby upewnić się, czy podołamy wszystkim obowiązkom, tradycjom itp.
– świadomość tego, że będziemy rzadko wyjeżdżać, lub zostawiać pupila, ponieważ nie tylko potrzebuje częstej obecności i uwagi, ale także miłości i zabawy ze swoim opiekunem. Żadne z nich nie lubi być w samotności na dłuższy czas, tym bardziej, że pies nie powinien zostać dłużej sam niż parę godzin (nie wyjdzie sam na spacer)

Słodki indywidualista…

Jeśli chodzi o kota, to jest niemal podobnie ze wszystkim, co prawda różnią się charakterami i mają inne potrzeby, ale instynkt jest podobny, mimo tego, że są bardziej ,,egoistyczne’’ i ,,sprytne’’, od psa. Oczywiście nie wszystkie, ponieważ jest na to takie powiedzenie, ale też nie bierze się znikąd! Kot w przeciwieństwie do psa, zazwyczaj jest większym indywidualistą, który ma swój własny świat i zasady. Lubi zaznaczać swoje terytorium i zwracać na siebie uwagę w nietypowy sposób. W przeciwieństwie do najlepszych przyjaciół, to nie wymagają spacerów, oraz opieki na każdy dzień, ponieważ można go zostawić na max. 3 dni, po dłuższym czasie nie mamy pewności, czy ma odpowiednią ilość pokarmu, picia, a co najważniejsze: może mu się zwiększyć poczucie osamotnienia, które wpływa na jego tryb żywienia itp. Należy się liczyć z tym, że na początku, bądź dłużej mogą ,,rozrabiać’’ i nie zwracać uwagi na nasze zakazy, ale w żadnym wypadku nie można ich bić, jedynie zrobić coś, czego nie lubi (np. ochlapać go delikatnie wodą). Różnice są duże między nimi jeśli chodzi o charakter, natomiast w przypadku opieki jest dość podobnie, jednakże mruczek nie zawsze tak dobrze rozumie jak pies i nie wyczuwa pewnych sytuacji tak, jak on.

Zasługuje na dobre jedzenie – tak jak Ty!

Na sam koniec, koniecznie trzeba pomyśleć o dobrej jakości karmie dla psa i kota, ponieważ jest to niezbędne dla jego zdrowia i życia. W żadnym wypadku to się nie różni w przeciwieństwie do ludzkiego organizmu, ponieważ każdy z nich wymaga dobrej jakości produktów, oraz regularnego jedzenia. W innym wypadku, zarówno my, jak i pupile jesteśmy bardziej narażeni na choroby wewnętrzne i zewnętrzne. W związku z tym, po pierwsze:
– poczytaj na forach, stronach internetowych (sprawdzonych!), co jest dla niego zdrowe i korzystne jednocześnie,
– wejdź na strony internetowe, które nie tylko oferują dobre karmy, ale również doradzą Ci, którą karmę wybrać. Jedną z takich stron, jest sklep zoologiczny Zoopers, który spełnia powyższe wymagania. Dodatkowo, oferty nie kończą się na samej karmie, ale firma postanowiła rozszerzyć swój asortyment, oferując także:

W przypadku higieny:
– dla kota: żwirki.
– dla małych zwierząt: szampony i odżywki.

W przypadku zdrowia:
Dla psa i kota: witaminy i suplementy, preparaty przeciwpchelne, preparaty przeciwkleszczowe, preparaty dermatologiczne, preparaty uspokajające, akcesoria ochronne po zabiegach u weterynarza.

W przypadku jedzenia:
Dla psa i kota: karma sucha, karma mokra, karma weterynaryjna, zdrowe przysmaki bez substancji dodatkowych.

W przypadku zabawy:
Dla psa i kota: akcesoria spacerowe, akcesoria domowe, akcesoria do podróży.

Jeśli chcesz obejrzeć te produkty i dowiedzieć się czegoś więcej na ich temat, koniecznie zajrzyj na powyższą stronę i oferuj pupilowi wszystko, co niezbędne, zdrowe, bezpieczne i korzystne, a na pewno odwzajemni się miłością!