Chodźmy do teatru!

Jeśli w twojej głowie nadal pokutuje myśl o chodzeniu do teatru będąca następstwem przymusowych wycieczek szkolnych i inscenizacji lektur szkolnych, najwyższy czas zmienić myślenie o tym wspaniałym przybytku sztuki. Teatr nie musi wyglądać tak, jak wskazują na to twoje wspomnienie – koturnowy styl i styropianowe dekoracje.

 

Co więcej – polski teatr od wielu lat, głównie za sprawą młodych, odważnych twórców, takich jak Krzysztof Warlikowski czy Grzegorz Jarzyna, stoi na naprawdę wysokim poziomie. To jest sztuka, która przyciąga pokolenia, to jest teatr. Warszawa jest miastem, w którym przede wszystkim można obejrzeć spektakle tych twórców. Mamy do wyboru Nowy Teatr, Teatr Rozmaitości, Dramatyczny, Powszechny i oczywiście Narodowy. Który z wyżej wymienionych wybrać teatr?

 

Warszawa sprawia, że zawsze wybór ten będzie trudny. Każdego sezonu jesteśmy zalewami kilkoma naprawdę dobrymi inscenizacjami. Może w tym wypadku albo nie zdecydować się na żaden, albo na wszystkie, albo… wybrać ten jeden jedyny kierując się nie opiniami recenzentów, ale sercem. Być może jest jakiś kawałek naszego życia, może jakiś niezamknięty rozdział typu ból po stracie ukochanego, który chętnie zobaczylibyśmy na scenie?