Jaki pomysł na wieczór kawalerski lub wieczór panieński?

Ślub w obecnych czasach to przedsięwzięcie wieloetapowe i skomplikowane. Niekiedy całkiem spore wyzwanie dla młodych małżonków, którzy podekscytowani samą myślą o ślubie mogą niekiedy zapomnieć o wielu ważnych kwestiach. Warto więc – zaryzykuję tezę – oddać się w ręce fachowców, przynajmniej w niektórych, kluczowych kwestiach.

Aktywności ekstremalne na świeżym powietrzu

Wieczór kawalerski bądź panieński to wydarzenie samo w sobie. Niekiedy rozmachem i zakresem może dorównać samemu weselu. Warto więc zastanowić się, jak dobrze i skutecznie zabrać się za jego realizację. Chcę wskazać na bardzo popularną i ciekawą formę organizacji. Mam na myśli te jego formy, które oparte są o aktywności ekstremalne.

Aktywności ekstremalne nogą nieść „niezdrowe skojarzenia”. Zwłaszcza w kontekście spędzenia przyjemnego i kameralnego wieczoru panieńskiego. Nic bardziej mylnego! Aktywności ekstremalne, takie jak paintball, strzelectwo eventowe, czy archery tag, mogą z powodzeniem uświetnić grupowy wypad kawalerski w góry (np. Karkonosze, Sudedy) lub inne miejsca w kraju.

Jak zrealizować pomysł na wieczór kawalerski na bazie aktywności ekstremalnych? Krok po kroku.

Każda podróż zaczyna się od pierwszego kroku… W naszym przypadku pierwszym krokiem jest wybór regionu, który ma być miejscem owego wypadku, wieczoru. Mogę zasugerować z doświadczenia, że tego typu przedsięwzięcia najlepiej smakują w górach! Przepiękne widoki, rześkie powietrze i doborowe towarzystwo to dogodna baza, na której zbudujecie emocje, wspomnienia i klimat. W tym miejscu skupię się na Sudetach, a dokładniej – Karkonoszach – perły Sudetów. Jest to wyjątkowe miejsce, a jak pokazują trendy, bardzo popularny pomysł na imprezy kawalerskie lub panieńskie.

Kolejnym krokiem powinien być wybór odpowiedniego operatora rozrywki. Dolny Śląsk, a w szczególności Karkonosze są pełne różnego rodzaju firm, które dostarczą wam odpowiednią rozrywkę. Niemniej, aby pełniej przedstawić narrację, zejdę do poziomu konkretnego przykładu. Na tapetę wziąłem firmę Proshot Paintball, umiejscowioną tuż u podnóża Rudaw Janowickich. Nawiasem mówiąc, skąd roztacza się najlepszy widok na Karkonosze i Śnieżkę.

Proshot Paintball to przedsięwzięcie z tradycjami. Jak można sprawdzić, inicjatywa wystartowała w połowie 2012 roku i od tego czasu stale się rozwija. W ofercie można znaleźć szereg dyscyplin, a tym samym pomysłów, które mogą zostać zaprzęgnięte do organizacji niezapomnianej imprezy kawalerskiej.

Na pierwszy plan wysuwa się paintball. Jest to silny punkt tego operatora, gdyż jest on jednym z głównych organizatorem rozgrywek paintball na Dolnym Śląsku z racji oferty mobilnej.

W ofercie znajdziecie szereg dodatków i urozmaiceń skrojonych specjalnie na potrzeby wieczoru kawalerskiego. Należy wymienić przede wszystkich dynamiczną relację wideo 4k, dedykowane przebranie paintball dla kawalera/panny młodej, czy specjalne scenariusze gry, które mają na celu podkreślić cel spotkania. Co ciekawe, Proshot Paintball poszedł o krok dalej i od obecnego sezonu 2020 wychodzi naprzeciw oczekiwaniom pomagając w organizacji wieczoru od A do Z. Znając lokalne uwarunkowania, bazę hotelową, czy innych dostawców, jest w stanie szybko i sprawnie ustalić optymalny przebieg imprezy kawalerskiej/panieńskiej.

Dobrym pomysłem może być również skorzystanie z tzw. mixów. Pomysł polega na łączeniu różnych dyscyplin w czasie jednego spotkania. W takim przypadku grupa może skorzystać z paintball, a przy tym poczuć się jak prawdziwy Roobin Hood strzelając do tarcz z profesjonalnych łuków. Łączenie konkurencji wypada wyjątkowo dobrze, o czym świadczą słowa właściciela – Nasi klienci bardzo dobrze odnoszą się do takich propozycji. Często sięgają po nie z zadowoleniem. – mówi.

Zdjęcie paintball w Proshot

Na co uważać wybierając ofertę?

Sporty ekstremalne „ucywilizowały się”. Stały się na tyle powszechne, że narosły wieloma fałszywymi wyobrażeniami i mitami. Przy wyborze operatora warto zadać 2 kontrolne pytania, które wskażą wam, czy mamy do czynienia z zawodowcem, czy z wesołym amatorem.

Przede wszystkim należy zapytać, czy jest regulamin, czy operator posiada jakieś uprawnienia (np. strzeleckie). Jest to niezwykle ważne w przypadku udostępniania broni pneumatycznej, która jest wyjątkowo niebezpieczna.