A może na studia?

Dla wielu życie studenckie to najszczęśliwszy okres w życiu człowieka. To życie wolne od wszelkich obaw trudnego świata. Umysł młodego człowieka jest pełen szlachetnych pomysłów, a jego oczy pełne marzeń.
Życie studenckie jest najważniejszym okresem w życiu człowieka. Najważniejsze w życiu studentów jest dyscyplina a raczej samodyscyplina bo często jest to okres kiedy pierwszy raz osoby te zaczynają być w pełni za siebie odpowiedzialne. Wyjeżdżają do innych miast i zaczynają mieszkać sami bez mamy krzyczącej na głową i napominania o=ze strony ojca. Ma to swoje plusy i musy jak zresztą wiele innych rzeczy.

Nowe obowiązki

Studenci są jak ptak bez skrzydeł – zwłaszcza na początku. Nowe miejsce, nowi ludzie, nowa sytuacja. Trzeba samemu zadbać o najprostsze choćby sprawy o które do tej pory nie młodzi nie musieli się troszczyć, ba! Wcale nawet nie wiedzieli że trzeba się o to troszczyć. Po powrocie z zajęć nie czeka na stole gorąca herbatka i ciepły domowy obiadek, a kiedy lodówka świeci pustkami niezależnie od pogody trzeba wyjść na zakupy. Pranie, sprzątanie, gotowanie, rachunki, sprawy urzędowe – wszystko teraz trzeba ogarniać na własną rękę. Niektórych może to przytłaczać i być zbyt głęboką wodą aby się na niej utrzymać. Mimo to warto spróbować bo rekompensuje to długa lista pozytywów.

Bądź otwarty na nowe

Studia to czas przez wielu określany jako czas na imprezy studenckie. Oczywiście każdy ma obowiązki, zajęcia, wykłady, kolokwia, zaliczenia i tak dalej i tak dalej. Ale przecież samą nauką człowiek nie żyje. Przede wszystkim rozwija się więc życie towarzyskie, praktycznie codziennie jest szansa spotkać kogoś nowego i poznać ciekawą osobę ze swoją historią. To czas wychodzenia na piwko, kręgle, do klubu a także znany czas juwenaliów z licznymi koncertami. Warto zaangażować się co nieco w życie towarzyskie żeby później nie żałować straconych lat które są piękne i kolorowe.

Jak wiadomo w każdej sprawie należy zachować umiar, dlatego trzeba rozgraniczyć czas na obowiązki i przyjemności. Mówi się, że „życie studenckie jest złotym życiem”, ponieważ życie studenckie jest najważniejszą częścią życia ludzkiego. Jest to okres czystej radości i szczęścia, ponieważ umysł ucznia jest wolny od trosk i zmartwień związanych z dorosłym życiem.

W tym okresie charakter człowieka, który jest już zbudowany kształtuje się całkowicie. Nazywa się to zatem okresem kształtującym ludzkie życie. Wielu podczas studiów odkrywa co chce robić w życiu, inni zmieniają swoje poglądy i wybierają inną ścieżkę niż dotychczas. To czas zawierania przyjaźni niekiedy na całe życie i znajdowania swoich drugich połówek. Dlatego korzystajcie z tego!