Jak powinien spać noworodek ?

Choć dziecko to mała istotka, to jednak wymaga od nas dorosłych szczególnej opieki. Noworodki przez większość czasu śpią. Nie oznacza to wcale, że nie musimy wtedy poświęcać im tyle uwagi. Bardzo ważną kwestią jest ułożenie dziecka do snu.

Jak układać niemowlaka do snu? Jest kilka podstawowych sposobów. Po pierwsze możemy ułożyć niemowlę na plecach. Najlepiej jeśli nie będziemy poskładać poduszki pod główkę. Takie maleństwo samo nie jest w stanie zmienić pozycji, ale dzięki takiemu ułożeniu może uczyć się to robić, a także mieć większą wygodę i swobodne oddychanie. Głowa dziecka powinna być ułożona na bok.
Innym rozwiązaniem jest ułożenie dziecka na bok. Jednak wielu specjalistów twierdzi, że nie powinno się tak układać dzieci, dopóki samo nie nauczy się przekręcać z ułożenia na plecach. Można również położyć dziecko na brzuchu. Konieczna jest wtedy ciągła obserwacja osoby dorosłej, ponieważ przepona jest wtedy bardzo obciążona. Często mówi się, że jednak nie jest to najlepszy rodzaj ułóżenia dla noworodka.
Mimo, że możemy różnie układać dziecko, to najlepszy jest pierwszy z wymienionych sposobów, ponieważ, zapewnia maluszkowi najlepsze warunki snu.