Jak nie przesiedzieć piątkowego wieczoru na kanapie?

Zdarzają nam się takie tygodnie, kiedy poniedziałek zaczynamy z myślą, byle do piątku. Po ciężkim wtorku, środzie czy czwartku, przychodzi w końcu nasz upragniony piątek. Zamiast spędzić miło wieczór, trochę się rozerwać i zrelaksować, zazwyczaj lądujemy na kanapie. Nic w tym złego. Jednak możemy później żałować, że czas przelatuje nam przez palce, a w naszym życiu nie dzieje się nic ciekawego. Jak nie przesiedzieć kolejnego piątkowego wieczoru na kanapie? Jak zmotywować się do wyjścia z domu?

Grunt do dobra organizacja

Zorganizujmy wyjście odpowiednio wcześniej. Zamiast oglądać film na kanapie kupmy bilet do kina i obejrzyjmy ze znajomymi jakąś premierę. Dobrym pomysłem są również koncerty. Pozwolą nam się wykrzyczeć i odstresować po całym tygodniu. Wrócimy do domu z nową energią. Jeśli nie wiemy na jaki koncert się wybrać zapytajmy kogoś kto śledzi aktualne wydarzenia muzyczne. Takie wyjście na pewno zapamiętamy na dłużej.

Nie zapełniajmy lodówki

Jeśli po powrocie z pracy okaże się, że nie mamy co zjeść na obiad będzie to dobry pretekst żeby zabrać naszą drugą połówkę gdzieś na miasto. Możemy wybrać się na spacer. Zjeść razem późny obiad lub kolację. Po zjedzonym posiłku zmieńmy lokal i zaprośmy do nas znajomych. Wspólnie spędzony czas dobrze nam zrobi. Zresztą im więcej osób będzie w wyjście zaangażowanych, tym trudniej będzie nam się z niego wycofać.

Co jeszcze możemy robić w piątkowy wieczór?

Jeśli w piątkowy wieczór koniecznie chcemy zostać w domu, zanim zasiądziemy na kanapie, warto zająć się domowymi obowiązkami. Wstawić pranie, wyjąć naczynia ze zmywarki, odkurzyć mieszkanie czy ugotować obiad na dwa dni. Dzięki temu będziemy mieli poczucie, że coś zrobiliśmy i nie zmarnowaliśmy całego popołudnia. Również weekend milej minie nam w czystym mieszkaniu. W sobotę rano będziemy mogli dłużej postać. Po drodze do łazienki nie potkniemy się o porozrzucane pranie. Będziemy mogli poświecić czas na relaks i odpoczynek.

Spędzanie piątkowego wieczoru na kanapie nie jest oczywiście niczym złym. Każdy z nas ma prawo spędzać swój czas tak jak lubi. Jednak warto od czasu do czasu zrobić w swoim życiu coś inaczej. Sprawi to, że nie popadniemy w rutynę. Czekamy na ten piątkowy wieczór przez cały tydzień, warto sprawić żeby od czasu do czasu był bardziej wyjątkowy. Kto wie, może taki sposób spędzania czasu przypadnie nam do gustu. I na dobre zapomnimy o tym meblu. Poza nim jest tyle innych rzeczy do odkrycia. Wystarczy czasem wyjść z domu.