Jak zabezpieczyć kantor przed kradzieżą

Stacjonarne punkty wymiany walut bardzo często narażone są na kradzieże. Ich właściciele obawiają się oszustów, manipulatorów, zorganizowanych i uzbrojonych grup przestępczych, czy włamywaczy. W związku z incydentami tego typu rocznie z kantorów znikają miliardy złotych. Dlatego rozsądni przedsiębiorcy inwestują w odpowiedni sprzęt i zabezpieczenia w lokalu, które chronią ich przed potencjalnym złodziejem.

Niezależnie czy chcemy zapobiec kradzieży opartej na wykorzystywaniu nieuwagi kasjera, czy napadowi z bronią w ręku powinniśmy zainwestować swój kapitał w monitoring. Kamery powinny być widoczne, tak, aby skutecznie odstraszać nieuczciwych pseudo klientów i przestępców, zanim stracisz pieniądze. Bardzo pomocne są także duże lustra zamontowane w strategicznych miejscach, pozwalające pracownikom na obserwowanie praktycznie całej części lokalu. Współczesna technologia pozwala na wyposażenie kantoru w specjalną kasę z mechanizmem samo zamykającym się po każdej dokonanej transakcji. Bardzo istotne jest opróżnianie i deponowanie części utargu w specjalnym sejfie w trakcie zmiany, tak aby złodziej, kiedy dojdzie już do napadu, nie ogołocił cię ze wszystkiego. Jeśli chodzi o zabezpieczanie punktu od zewnątrz, trzeba pomyśleć o roletach antywłamaniowych, alarmie oraz porządnych zamkach. Napady zdarzają się zazwyczaj, tam, gdzie złodzieje liczyć mogą na większy zysk, w więc w większych miejscowościach, zazwyczaj o wzmożonym ruchu turystycznym. Jeżeli chcesz więc sporo zarobić, musisz być przygotowanym na niebezpieczeństwa idące w parze z lokalizacja. Gdy wybierasz jako miejsce na kantor Euro Sopot, Warszawę, Katowice, czy Kraków tym bardziej powinieneś dbać o bezpieczeństwo swojego kapitału oraz pracowników.

Oprócz wyżej wymienionych możesz rozważyć także wyposażenie lokalu w specjalne kuloodporne i grube szyby oraz wsparcie w postaci pracowników firmy ochroniarskiej.