Wigilia firmowa

Przed świętami Bożego Narodzenia wiele firm daje bonusy pracownikom. Może być to dodatkowa gotówka, bon podarunkowy lub paczka z artykułami spożywczymi. Niektórzy pracodawcy organizują spotkanie o uroczystym charakterze. Wigilia firmowa jest imprezą, na którą zapraszani są pracownicy, zazwyczaj bez rodzin.
Podczas takiego spotkania, jakim jest Wigilia pracownicza serwowane są tradycyjne dania wigilijne. Zazwyczaj po kolacji następuje wręczenie paczek lub kart podarunkowych. Zdarza się, że pracodawca rezygnuje z imprezy i Wigilia firmowa nie odbywa się. Zamiast tego, po zakończeniu dnia współpracownicy i szefostwo organizują opłatek w pracy. Taka forma ma często charakter składkowy i każdy przynosi z domu własnoręcznie przygotowane smakołyki.

Uczestniczenie w wydarzeniu, jakim jest Wigilia pracownicza nie jest obowiązkowe. Dobre maniery wymagają jednak, aby w takim spotkaniu uczestniczyć. Wigilia firmowa może być poprzedzona okazjonalną mową dyrekcji. Zazwyczaj następuje też dzielenie się opłatkiem. Zarówno opłatek w pracy, jak i Wigilia firmowa wymagają odpowiedniego ubioru. Odświętna sukienka lub elegancka koszula będą mile widziane. Wigilia pracownicza wyklucza też ekstrawagancję i wyzywające, dyskotekowe stroje.
Opłatek w pracy jest miłym wydarzeniem. Dzięki serdecznej atmosferze mamy okazję pogodzić się i zażegnać niesnaski. Podczas kolacji nie jest mile widziany alkohol. Mocniejsze trunki zostawmy na inne okazje. Sylwester lub imieniny będą dobrym momentem na rozluźnienie i wypicie ulubionego drinka.