Szczyrk: jakie wyciągi warto wybrać, aby poszusować z rodziną?

Wolny weekend lub ferie spędzone w Szczyrku to okazja do wspólnego, rodzinnego szaleństwa na ośnieżonych stokach. Jeśli szukasz idealnego miejsca na zimowy wypoczynek, pamiętaj, że Szczyrk to liczne stoki narciarskie. Na 30 wyciągach o łącznej długości kilkudziesięciu kilometrów tras zjazdowych, każdy amator dwóch desek znajdzie coś dla siebie. Jakie wyciągi warto wybrać w Szczyrku, aby poszusować z rodziną?

Narty w Szczyrku – dlaczego warto?

Położony malowniczo u stóp Skrzycznego Szczyrk w sezonie zimowym od wielu dekad przyciąga tłumy turystów. To obecnie jeden z największych ośrodków sportów zimowych w Polsce, znajdziesz tam nie tylko świetnie przygotowane trasy, wypożyczalnie sprzętu i szkoły nauki jazdy na nartach, ale również bazę noclegową na każdą kieszeń. Dla narciarzy i snowboardzistów to już kultowa miejscowość, w której sprawnie funkcjonuje rozwinięta infrastruktura narciarska. Ośrodki narciarskie w Szczyrku oferują fanom sportów zimowych najdłuższe trasy w regionie o zróżnicowanym stopniu trudności, zarówno dla początkujących, jak i wytrawnych narciarzy. Nawet jeśli warunki atmosferyczne zimą chwilowo nie sprzyjają, możesz liczyć tam na stoki sztucznie naśnieżane, na których panują idealne warunki narciarskie. Jeżeli poszukujesz ośrodków sportowo-rekreacyjnych na wspólny wypad z rodziną, sprawdź wyciągi w Szczyrku na www.beskidsportarena.pl. Znajdziesz tam wiele przydatnych informacji i wskazówek, dzięki którym wyszukasz miejsca, które zaspokoją potrzeby każdego fana białego szaleństwa

Gdzie na narty w Szczyrku?

Jeżeli zamierzasz spędzić czas w Szczyrku z rodziną, szusując na dwóch deskach, zerknij na listę najpopularniejszych ośrodków narciarskich:

Ośrodek Beskid Sport Arena – oferuje cztery trasy o różnym stopniu trudności (dwie niebieskie, jedna czerwona i jedna czarna) i łącznej długości ponad trzech kilometrów. Na dzieci czeka tam grawitacyjny tor saneczkowy oraz zimowy plac zabaw z torem pontonowym. Doskonałe warunki narciarskie przy dodatnich temperaturach gwarantuje specjalistyczna armatka Snow Box.

Ośrodek Narciarski Skrzyczne – Centralny Ośrodek Sportu Skrzyczne jest jednym z największych ośrodków narciarskich w Polsce. Stoki Skrzycznego to ponad dziesięć kilometrów tras narciarskich. Jeśli jesteś doświadczonym narciarzem, możesz spróbować swoich sił na trasie o długości 3100 m, oznaczonej jako odcinkami bardzo trudna. Zjazd trasą Kaskada, ze Skrzycznego do Jaworzyny lub trasą FIS, posiadającą licencję Międzynarodowej Federacji Narciarskiej do przeprowadzania zawodów w narciarstwie alpejskim, dostarczą Ci niezapomnianych wrażeń.

Jakie wyciągi w Szczyrku wybrać dla dzieci i początkujących narciarzy?

Kompleks Narciarski Biały Krzyż – jeden z najbardziej znanych ośrodków, w którym swobodnie mogą stawiać pierwsze kroki na nartach dzieci i początkujący narciarze. Z uwagi na wysokość i specyficzny mikroklimat śnieg utrzymuje się tutaj bardzo długo. Stacja dysponuje dwoma wyciągami, trasy są dobrze oświetlone i stale ratrakowane. Wzdłuż stoków, w wyznaczonych do zabawy miejscach, można zjeżdżać na sankach.

Stacja Skrzat-Krasnal – dwa wyciągi umieszczone na tzw. oślej łączce dają do dyspozycji zjazd na łagodnym i dobrze oświetlonym terenie. To idealne miejsce do nauki jazdy na nartach, maluchy mogą tam pobawić się na torze pontonowym.