Zaplanuj wesele i nie zostań z pustą kieszenią!

Wiele par, które chcą wziąć ślub, musi zmierzyć się z faktem, że nigdy wcześniej nie planowały wesela ani nie planowały budżetu na coś takiego jak ślub. Wielu przed tym ważnym dniem zastanawia się jak sprawić by finanse zużyte na wesele nie zrujnowały budżetu i by być podekscytowanym brakiem długu po powiedzeniu „tak”. Większość par nie ma planu finansowego, a większość ludzi nigdy nie nauczyła się, jak budżetować i oszczędzać dla swoich rodzin, więc wiele błędów zdarza się wcześnie.

Zacznij od szczerej rozmowy

Organizacja wesela to wcale nie taka bułka z masłem jak niektórym może się wydawać. Jednym z obszarów, w którym zawodzi większość par, jest unikanie „Money Talk”, w którym pytasz: „jaka jest twoja sytuacja finansowa?”. To przerażający temat, ale niezbędny, jeśli planujesz być razem na zawsze. Jeśli to czytasz i nie znasz swojego przyszłego męża lub żony, zdolności kredytowej, zadłużenia, dochodów ze wszystkich źródeł i liczby rachunków bankowych, zaczynasz już źle. Pamiętaj, że choć chodzi o miłość i szczęście, małżeństwo można również porównać do biznesu, ponieważ będziesz dzielić więcej niż nazwisko, dzielisz WSZYSTKO – w tym dług i inne obowiązki finansowe. Po ustaleniu, jak dobre lub złe są rzeczy, możesz zacząć zastanawiać się, kto będzie liderem, jeśli chodzi o przetwarzanie pieniędzy na tę wielką inwestycję.

Proste kroki budżetowe

Aby ustalić koszt ślubu, musisz zacząć od liczby gości. Liczba zaproszonych gości określi, ile lub jak mało wydasz na swój wielki dzień. Większość par nie zdaje sobie sprawy, że jeśli powiesz, że chcesz zaprosić 100 gości, musisz również wziąć pod uwagę ich dzieci, partnerów i osoby które wypada zaprosić zapraszając tą czy tamtą ciocię i wujka…
-Staraj się nie obciążać kart kredytowych żadnymi wydatkami weselnymi ani ubiegać się o pożyczki, ponieważ wysokie oprocentowanie może spowodować przekroczenie początkowego budżetu. Płacenie za rzeczy później sprawi, że będziesz w złym miejscu pod względem finansowym. Pomyśl o tym w ten sposób, jeśli nie możesz teraz za to zapłacić, nie możesz sobie na to pozwolić!
-Bardzo ważne jest, aby być w tym czasie całkowicie szczerym ze swoim partnerem i upewnić się, że zapisujesz WSZYSTKIE wydatki związane z weselem, ponieważ gdy zapomnisz o jednej lub dwóch rzeczach, które mogą zrzucić budżet to spowoduje to więcej stresu niż to konieczne. Pamiętaj, że każdy zakup dokonany przed ślubem powinien być udokumentowany.

Porady

-Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, otwórz wspólne konto, na którym będziesz wpłacać pieniądze, aby zacząć spłacać nadchodzące wydatki na ślub.
-Przejrzyj zarówno bieżące miesięczne wydatki i odejmij to od miesięcznego dochodu, a to, co pozostało, powinno określić kwotę, która zostanie wykorzystana na wydatki ślubne.
-Sugeruję również zajęcie się wszelkimi zaległymi, niepowiązanymi rachunkami, zanim dodasz do równania rachunki związane z ślubem.
-Innym pomysłem, który może zadziałać, jest nauczenie się, jak żyć z jednego dochodu. Jeśli to wykonalne, pomoże to obojgu osiągnąć znacznie szybciej te cele finansowe, a może nawet pozostawić trochę środków na przyszłość, tj. Oszczędzanie na dom, samochód lub spłatę innych długów.