Zrób sobie prezent. Co warto kupić sobie na Mikołajki?

Mikołajki to dla nas ważna tradycja. Co roku obdarowujemy kogoś z naszych bliskich, jakimś drobnym prezentem. Choć bardzo się staramy, są one mniej lub bardziej trafione. Mówi, się jednak, że to gest się liczy. Dając komuś prezent pokazujemy mu, że jest dla nas ważny. Poświęciliśmy swój czas, żeby sprawić mu przyjemność. Czy to samo robimy dla siebie? Czy jesteśmy dla siebie tak samo ważni jak inni ludzie? Dlaczego tak często zapominamy, że my też lubimy dostawać prezenty. Kiedy ostatni raz coś sobie podarowaliśmy? Najwyższy czas to zmienić.

Prezent dla ciała

Powinniśmy sami siebie rozpieszczać. Kupmy w końcu te drogie perfumy, na które żałujemy od pół roku. Zrealizujmy kupony podarunkowe, które dostaliśmy jakiś czas temu na e-maila czy udajemy się na zabiegi SPA. Nasze ciało służy nam nieustannie. Pozwólmy mu się trochę zrelaksować. Może zamiast planowania diety od stycznia, w końcu kupimy karnet na siłownię? Na co mielibyśmy największą ochotę? Relaksujący masaż czy sauna? A może jakieś zabiegi ujędrniające?

Relaks dla umysłu

Wracając z pracy często przechodziliśmy obok księgarni ale nigdy nie było czasu żeby tam wejść? Nie ma na co czekać, zróbmy to dzisiaj. Może idealnym prezentem będzie jakaś ciekawa książka czy gra na konsolę. Nasz umysł również potrzebuje się zrelaksować. Pozwólmy mu na to. Czytanie książek rozwija naszą wyobraźnię. Dzięki nim możemy na chwilę zapomnieć o otaczającym nas świecie czy problemach. Przenosimy się w zupełnie inny świat. Możemy też wybrać książki, które nas czegoś nauczą lub pozwolą się rozwinąć w jakieś dziedzinie.

Praktyczny prezent

Na pewno jest taka rzecz, której bardzo potrzebujemy a szkoda nam na nią pieniędzy. Warto ją kupić zwłaszcza przed świętami kiedy cena może być bardziej okazyjna. Odkurzacz, który sam jeździ po domu i za nas sprząta, nowa drukarka a może jakieś szkolenie pozwalające rozwijać nasze zainteresowania? Warto zainwestować w siebie również i na tej płaszczyźnie. Takie kursy czy szkolenia mogą sporo kosztować. Jeśli nie mamy całej potrzebnej sumy zawsze możemy ten prezent kupić na raty lub poprosić rodzinę aby się trochę dołożyła. To tylko kilka kategorii, na które warto zwrócić uwagę. Sami najlepiej wiemy czego najbardziej nam potrzeba. Może akurat przedmioty nie są dla nas takie ważne. Przydałby nam się jednak kilkudniowy wyjazd w jakieś miłe miejsce. Warto w takim wypadku zafundować sobie urlop. Pamiętajmy aby wśród świątecznego zgiełku i sprawiania prezentów wszystkim dookoła, nie zapomnieć o sobie.