Jak zadbać o związek?

Na początku kiedy mamy zamieszkać razem, cieszemy się, że będziemy spędzać wspólnie dużo czasu. Szybko jednak nasze wspólne życie przechodzi w rutynę. Często różne godziny pracy czy nadmiar obowiązków jaki się z nią wiąże sprawia, że ciągle się mijamy. Niekiedy zapominamy o tym, że ze sobą mieszkamy, czy jak to jest spędzić ze sobą całe popołudnie. Jeśli chcemy aby nasz związek przetrwał taką próbę czasu, musimy postarać się coś zmienić. Zastanówmy się na czym tak naprawdę nam zależy. Ustalmy priorytety i zacznijmy działać nim będzie za późno.

Małe rzeczy

Zacznijmy od małych rzeczy. Takich jak zjedzenie razem śniadania nawet jeśli ma być to tylko jedna kanapka i kawa wypita w pośpiechu. Zamieńmy ze sobą kilka słów. Pozwoli to utrzymać dobre relacje i dać poczucie, że nasz związek jeszcze istnieje. Jeśli rano wychodzimy bez słowa, w pośpiechu nasza druga połówka może czuć się zaniedbywana. W takich sytuacjach sprawdzi się zostawienie, od czasu do czasu jakiegoś miłego liściku. Jeśli nasza praca na to pozwoli, warto czasem wybrać się na wspólny lunch do naszej ulubionej knajpki. Spotkanie na neutralnym gruncie zawsze robi dobrze dla związku. Takiego posiłku na mieście nie trzeba przygotowywać czy zmywać po nim. Będzie zatem samą przyjemnością.

W ogóle dobrze nam zrobi jeśli będziemy jak najczęściej razem gdzieś wychodzić. Siedzenie w domu sprzyja kłótnią. Zwłaszcza jeśli przez cały tydzień jesteśmy zabiegani, a kiedy tylko mamy wolne trzeba nadrobić wszystkie domowe obowiązki. Każdy z nas wolałby usiąść na kanapie niż wstawiać pranie, zmywać naczynia czy wynosić śmieci. Lepiej jest zrobić szybko te wszystkie rzeczy i wyjść gdzieś wspólnie. Na pewno wrócimy wtedy bardziej wypoczęci i w lepszych humorach. W ten sposób mamy dużo większe szanse na miły wieczór. W czystym mieszkaniu możemy bez wyrzutów sumienia zalegnąć na kanapie, przy nowym odcinku ulubionego serialu. Dajmy sobie trochę luzu. Co jakiś czas zamiast robienia kolacji możemy zamówić coś dobrego na wynos czy wypić wspólnie kieliszek wina. Oby takich wieczorów było w naszym związku jak najwięcej.

Spontaniczny wyjazd

Dobrym pomysłem jest również wyjazd na weekend we dwoje. Wybierzmy się w jakieś miłe miejsce, gdzie będziemy mogli spędzić czas tylko my. Warto też na kilka godzin wyłączyć internet czy telefon, i poświęcić sto procent uwagi naszej drugiej połówce. Niekiedy taki weekend wystarczy aby na nowo odbudować nasze relacje. Nie należy jednak na tym poprzestawać. O związek trzeba bowiem dbać cały czas.