Czy pensjonat powinien mieć konto na Instagramie?

Każdy właściciel chciałby aby jego pensjonat dobrze prosperował. Miał stale zapełnione pokoje i przynosił tylko zyski. W rzeczywistości nie zawsze jest tak kolorowo. Mimo, że w sezonie gości może być całkiem sporo, przychodzą także okresy zastoju. Jak internet może pomóc w zachowaniu płynności finansowej? Czy założenie konta na Instagramie pozwoli przyciągnąć nowych odwiedzających?

Własna strona internetowa

Aby nasz pensjonat mógł wyróżnić się wśród innych niezbędna jest dobrze zrobiona strona internetowa. Powinny się na niej znaleźć wszystkie niezbędne informacje o tym jak do nas dojechać, w jakich pokojach można się zatrzymać. Jeśli mamy restaurację napiszmy co dobrego serwuje nasza kuchnia. Nie zapomnijmy też o atrakcjach dodatkowych takich jak SPA jeśli nasz pensjonat oferuje takie zabiegi. Istotne jest również podanie aktualnego cennika i opatrzenie go dużą ilością zdjęć. To one będą pierwszym kontaktem między nami a klientem dlatego należy się postarać aby były zrobione profesjonalnie. Warto zadbać także o seo i pozycjonowanie naszego pensjonatu w wyszukiwarce internetowej. W tym celu może zamieścić na przykład kilka artykułów dotyczących lokalnych atrakcji i oznaczyć w nich odpowiednie słowa klucze. Wybierzmy takie, jakich najczęściej szukają turyści udający się w podróż po okolicy pensjonatu.

Co jeszcze warto zrobić?

Dobrym pomysłem może okazać się założenie swojego profilu na Instagramie. Jest to stosunkowo nowe medium społecznościowe, które pozwala na publikację zdjęć i dodawanie relacji. Może świetnie sprawdzić się w promocji naszego pensjonatu. Jak je wykorzystać? Przede wszystkim, na swoim profilu możemy dodawać zdjęcia pięknych widoków czy lokalnych atrakcji turystycznych. Jeśli miejsce, w którym znajduje się nasz pensjonat może poszczycić się lokalną kuchnią i nietypowymi przysmakami również warto zrobić im zdjęcie. Nic tak nie przyciąga uwagi jak dobre jedzenie i piękne widoki. Każdy z nas marzy o tym żeby choć na chwilę się zrelaksować i zjeść coś dobrego. Nasza w tym głowa żeby zrobił to właśnie u nas. Warto takie zdjęcia opisywać odpowiednimi hashtagami, po których wpisaniu inni będą mogli nas znaleźć. W pokojach możemy umieścić informację z podziękowaniem za wizytę i prośbą oznaczenia nas w social mediach jeśli pobyt był udany. Nie jest to nachalna prośba. Wiele osób oznacza miejsca w których obecnie się znajduje, ważne jednak aby miały kogo oznaczyć. Obecność na Instagramie jest zatem istotna jeśli chcemy dać się znaleźć nowym odwiedzającym.