Camperem przez świat

Wielu podróżnych wybiera teraz samochód kempingowy, który staje się coraz bardziej popularny wśród kierowców. Dlatego postaramy się zrozumieć, dlaczego niektórzy wybierają tę opcję a inni z kolei są niechętnie nastawieni do tego pomysłu.
Przed zakupem kampera na kolejne wycieczki chcesz się dowiedzieć, czy to najlepsze rozwiązanie? Oto lista zalet i wad podróży samochodem kempingowym.

Bądź wolny jak ptak

Łatwy, praktyczny i wygodny samochód kempingowy zapewnia spokój i mobilność. Twój plan podróży może ulec zmianie w dowolnym momencie, niespodzianka goni niespodziankę…

Dom na całym świecie

Nie ma nic lepszego niż posiadanie domu pod ręką i podróżowanie ze wszystkim, czego chcesz. Nie musisz wybierać między rowerami dla dzieci a przyborami kuchennymi mamy, wszystko mieści się w kamperze! A co więcej przebywsz w innej części świata kiedy chcesz

Spotkanie z miejscowym

Zaletą podróżowania samochodem kempingowym jest również cieszenie się przyrodą (jezioro, las, ..) lub odkrywanie lokalnych dóbr (produkty regionalne, miejsca turystyczne, …). To także sposób na poznanie nowych ludzi z różnych środowisk, kierowców samochodów kempingowych lub nie, w celu dzielenia się dobrymi chwilami.

Kontrolowany budżet

Wielką zaletą podróży samochodem kempingowym jest to, że możesz kontrolować swój budżet! Nie musisz jeść w restauracji… Nie musisz szukać hotelu… Jesteś głodny? Po prostu ugotuj to, co lubisz! Zmęczony? Szybka drzemka w kamperze i gotowe!

Niestety podróż samochodem kempingowym ma również wady.

Czasami zbyt duży

Samochód kempingowy jest dużym pojazdem, więc czasami trudno jest znaleźć miejsce do spania lub po prostu się zatrzymać. Co więcej, samochód kempingowy nie zawsze może wszędzie wjechać więc musisz być ostrożny!

Ciągły tłok

Podróż samochodem kempingowym jest dobra, ale czasami spędzanie zbyt wiele czasu z tymi samymi ludźmi może być denerwujące, a atmosfera staje się uciążliwa. Jeśli chodzi o tę wadę, życie w małej przestrzeni nie prowadzi do prywatności i jest dużo brudu!

Życie w zwolnionym tempie

W kamperach tempo jest zwykle znacznie wolniejsze niż zwykle. Marnujesz czas na drodze, a także utrzymując samochód kempingowy i wykonując codzienne zadania (opróżnianie, gotowanie, sprzątanie, …).

Podróże to piękna rzecz i tak naprawdę jest mnóstwo sposobów na ich realizację. Przed wyborem odpowiedniej opcji warto jednak zastanowić się czy zwiedzanie camperem jest dla faktycznie czymś dla nas? Czy jesteśmy osobą wygodną, która lubi komfort czy nie straszne są nam małe niedogodności..