Ważny element podróżowania

Dobra organizacja to podstawa

Wybierając się w różne nowe miejsca oprócz planu zwiedzaniu oraz listy miejsca do odwiedzenia, konieczne jest przeprowadzenie zwyczajnej organizacji. Trzeba przecież zadbać, o to co i gdzie będziemy jeść, gdzie będziemy spać, w jaki sposób się poruszać- czy będzie to komunikacja miejska, wynajęte samochody, czy też po prostu zdecydujemy się na bardzo ekologiczne rozwiązanie w postaci chodzenia pieszo lub jazdy rowerem. Myślę, że fakt posiadania kilku rzeczy takich jak na przykład zabukowany nocleg zorganizowanych z wyprzedzeniem niwelują ilość stresu i nerwów towarzyszących samodzielnemu planowaniu podróży. A tego może być naprawdę dużo zwłaszcza, gdy nie jest to podróż, w której uczestniczymy samodzielnie, a jej powodzenie lub jego brak oddziaływań będzie na większą ilość uczestników danej wyprawy.

Gdzie, co i jak?

Coraz popularniejsze stają się podróże zagraniczne. Na Instagramie piękni ludzie wyginają idealne ciała w istnych rajach na ziemi. Ogromna ilość przepięknych wysp oraz plaż traci swój urok przez przytłoczenie nawałem turystów, którzy je zaśmiecają oraz nawet jeśli tego nie robią, tłoczą się w jednym punkcie zmieniając klimat takich miejsc. Nie są to już dłużej miejsca pełne swojego rodzaju atmosfery odosobnienia, intymności, ucieczki przed pędzącym światem. Jednym to zbytnio nie przeszkadza. Przecież miejsca te wciąż mają ogromną wartość, cały czas warto je odwiedzać oraz poznawać. Niektórzy jednak odchodzą już od tego pomysłu.
Dodatkowo wchodzi też aspekt ekologii. Dalekie podróże prowadzą do produkcji ogromnej ilości zanieczyszczań.Da się wyeliminować te konsekwencje tylko decydując się na podróżowanie innymi środkami transportu lub decydując się na bliższe wyprawy. W naszym kraju również znajduje się wiele ciekawego do zobaczenia. Wczasy w Polsce wcale nie muszą być spędzane nad zimnym, przepełnionym ogromną ilością straganów i turystów Bałtykiem. (Wiem, że istniej wiele fanów takiego klimatu, moim zdaniem jednak tego typu opcje są na tyle powszechnie znane i często wybierane, że nie warto w ogóle o nich mówić.) Można też zdecydować się na spędzenie kilku dni w jakimś mieście, niekoniecznie Krakowie, czy Warszawie, w których większość ludzi była nie raz i nie każdy ma ochotę na powtórkę odwiedzenia tych miejsc, ale te mniej popularne wśród turystów, jak Wrocław, czy Bydgoszcz. Miejsca te również są bardzo ładne i posiadają wystarczającą na zapełnienie kilku dni ilość atrakcji. Warto zapoznać się z tym, co oferują i poznać nasz kraj z nieco innej strony. Odkryć nieznane oblicza różnych regionów Polski, które są wyposażone w wiele ważnych historycznie miejsc, posiadających interesujące instytucje kulturalne, takie jak muzea, galerie sztuki, kina, czy też teatry, z charakterystycznym niedostępnym nigdzie więcej repertuarem.

Być może przedstawiona propozycja to dokładanie to, czego szukasz, a spróbowanie czegoś nowego okaże się prawdziwym strzałem w dziesiątkę!
Życzymy powodzenia i dobrej zabawy! 😉