Jak aktywnie spędzić weekend?

Po całym tygodniu ciężkiej pracy najchętniej już nic byśmy nie robili. Często bywa tak, że w piątek wieczorem zalegamy na kanapie. Pomijając czynności natury fizjologicznej to właściwie do poniedziałku się stamtąd nie ruszamy. Może i taka forma spędzania czasu daje nam trochę odpoczynku. Jednak jeśli od dłuższego czasu tak gnuśniemy w domu na pewno nie przyniesie to niczego dobrego dla naszego związku. A o miłość trzeba dbać.

Jak ruszyć się z kanapy?

Jeśli nasz mężczyzna nie wychodzi z żadną propozycja możemy na dobry początek zaproponować mu wspólny wypad na miasto. Nic wielkiego ale zawsze jest to jakaś odmiana. Warto wybrać się w jakieś nowe miejsce. W naszym mieście na pewno jest sporo uliczek, których jeszcze nie odkryliśmy. Mają one swój urok. Warto zgłębić się w ich historię. Może z jakąś z nich wiąże się miejska legenda? Dobrym pomysłem jest również wybranie się do restauracji czy knajpki, w której jeszcze nie byliśmy. Ewentualnie spróbowanie czegoś nowego w naszej ulubionej.

Ogarnięcie mieszkania

Czas wolny warto również poświęcić na gruntowne ogarnięcie mieszkania. Nadmiar rzeczy, piętrząca się sterta naczyń mogą wywołać niejedną kłótnie. Zaangażujmy partnera w wielkie porządki. Pozbądźmy się rzeczy, których nie używamy. Jeśli po powrocie z pracy nie będziemy potykać się o porozrzucane po całym mieszkaniu przedmioty, od razu poprawi nam się humor. Nadmiar przedmiotów potrafi przytłoczyć. W uporządkowanej przestrzeni czujemy się o wiele lepiej. Sprawniej nam się myśli i jesteśmy bardziej wypoczęci. Mniej przedmiotów to również mniej sprzątania i więcej czasu na przyjemności.

Wspólne hobby

Nic tak nie zbliża ludzi jak wspólne robienie fajnych rzeczy. Wybierzmy coś co obojgu sprawi przyjemność. Możemy zapisać się kurs tańca, strzelania z łuku czy basen. Na co tylko mamy ochotę. Jeśli aktywność nam się spodoba przez cały tydzień będziemy z utęsknieniem wyczekiwać weekendu. Wspólne hobby da nam również wiele neutralnych powodów do rozmów.

Podróże małe i duże

Warto również raz na jakiś czas wyskoczyć gdzieś dalej. Morze czy góry, gdzie mamy bliżej? A może zwiedzimy wszystkie duże polskie miasta? Jeśli znajdziemy w sobie odpowiednio dużo cierpliwości możemy polować na oferty last minute czy tanie bilety lotnicze. Zaplanujmy czy chcemy zwiedzić Paryż czy Londyn. To świetne miejsca na weekend. Podróż samolotem nie zajmie nam dużo czasu. Zdążymy pozwiedzać i kupić magnez na lodówkę. Ich zbieranie może okazać się naszym nowym hobby. Jest tak wiele miejsc, które czekają na odkrycie.