Poświęcenie święconą wodą.

Listopad to miesiąc, w którym przypada święto zmarłych . Obchodzone jest ono 11 dnia tego miesiąca, a po tym dniu następuje dzień zaduszny. I również w tym czasie rodziny osób zmarłych odwiedzają cmentarz , gdzie są ich nagrobki. Wówczas w porze popołudniowej ksiądz idzie wraz z ministrami i święci ten dzień święconą wodą. Poprzez to ludzie czekają przy grobach by się pomodlić za ich dusze.

Duży wybór artykułów.


Jak i również w tym czasie oferowane jest setki, a nawet tysiące zniczy oraz wkładów do nich. Od małych zniczy po znicze duże wręcz ogromne by długo się paliły. One są w różnych kolorach, mają naniesione wzory oraz kształty. Prezentują się elegancko i nie zawsze są zakupowane jedynie od święta. W przeciągu roku są one również w sprzedaży, ale w mniejszych ilościach. Oprócz zniczy sprzedawane są również kwiaty oraz kwiaty doniczkowe sztuczne i żywe. Bajeczne, wyraziste i ostre kolory sztucznych kwiatów można zobaczyć w kwiaciarniach i innych punktach. Sprzedaż ta to sprzedaż detaliczna, a i odbywa się również sprzedaż hurtowa. Po cenie hurtowej można zakupić o niebo większą ilość niż po cenie detalicznej.
Podsumowując, czas listopadowy to wielkie święto zmarłych . Szereg różnych z tym związanych odwiedzin oraz czynności. Zakupy o większym wymiarze niż na codzień.